Filiální kostel sv. Marie Magdalény

Kliknutím mapku aktivujete
Logo Filiální kostel sv. Marie Magdalény
O místu:

Gotický kostel sv. Máří Magdalény pochází z počátku 15. století. Jde o jednolodní stavbu s pětibokým presbytářem, s předsíní a sakristií. V západním štítu kostela je na vysunutých trámech jednoduchá zvonice. V obdélníkových, půlkruhově zakončených oknech jsou patrny fragmenty maleb s trčkovskými erby z počátku 17. století. Hlavní oltář je rokokový ze 70. let 18. století. Je na něm obraz patronky kostela - sv. Máří Magdalény. V prostém interiéru vyniká půlkruhová zděná kazatelna, vyvýšená jen nepatrně nad úrovní dlažby kostela. Za povšimnutí stojí též dva kamenné náhrobky. Jeden upomíná na smrt pana Jindřicha Šárovce z Šárova a na Jeníkovicích (roku 1599), druhý v předsíni kostela na smrt rytíře Petra Šárovce (roku 1517).

Nejbližší události v místě (rozmezí od 21.5. do 31.5.2024)

Den Čas Druh intence
neděle